Domov » Sredica » Sredica številka 1 – marec 2019

Sredica številka 1 – marec 2019

Zemlja je naš skupni dom

Ustvarjalci Sredice vas pozdravljamo v prvi letošnji številki, v kateri so tudi tokrat nanizane raznolike vsebine, ki so se nabrale v približno trimesečnem obdobju. Želimo vas spomniti, da so se s svetovnim dnevom voda, 22. marcem, pričeli dnevi, namenjeni osveščanju pomena varovanja okolja, ki trajajo vse do svetovnega dneva Zemlje, ki je 22. aprila. Samo v morju vsako leto konča nad dvajset milijonov ton plastike, ki uničuje ekosistem in ogroža živalske vrste. Kako zelo je pomemben pravilen odnos do našega planeta z vidika ločevanja in odgovornega ravnanja z odpadki, varčevanja s pitno vodo, omejevanja izpustov toplogrednih plinov, varčevanja z energijo, odgovornega ravnanja z gozdovi in z živalmi, ki si z nami delijo ta planet, nas vsakodnevno opozarjajo številni okoljevarstveni strokovnjaki in organizacije. V ta namen vljudno vabljeni na tradicionalno čistilno akcijo, ki bo po naši občini potekala 30. marca in v kateri lahko vsak posameznik naredi nekaj dobrega za svojo okolico, saj odpadki mečejo temno luč na naše kraje.Tudi na lokalnem nivoju se zavedamo, da živimo v enkratnem okolju, kjer se še vedno čuti pristen podeželski utrip. Na tokratnih straneh Sredice vam zato predstavljamo tudi veliko pridobitev,tj. kolektivno blagovno znamko Jeruzalem Slovenija, ki pod svojim imenom združuje kakovostne domače prehrambene in rokodelske izdelke, storitve ter dogodke znotraj destinacije Jeruzalem, ki tako vključuje tudi območje naše občine. Blagovna znamka ščiti našo edinstvenost, saj premoremo veliko karakteristik, ki so značilne samo za naše kraje. Za naše kraje pa je značilna tudi dobrodelnost ter pomoč sočloveku, zato v tej številki izpostavljamotudi možnost pomagati mali Neži ter starejšim občanom, ki bodo hvaležni za pomoč. Pomagajmo po svojih močeh.
Ob koncu želimo vsem občanom čestitati tudi ob prihajajočem občinskem prazniku, katerega program vas čaka na naslednjih straneh, in vas povabiti na prireditve v okviru praznovanja. Želimo vam lepo pomlad, z vsemi prijetnimi dogodki, ki jih ta prinaša. Imejte čas tudi za veselje in predah. Vse dobro do prihodnjič…