Domov » Sredica » Sredica številka 3 – september 2018

Sredica številka 3 – september 2018

Spodbujajmo domače okolje

Pred vami je jesenska številka občinskega glasila, nove dejavnosti, nove zanimivosti, o katerih smo pisali tokrat. Popolnoma se od poletja še nismo poslovili. Nekatere prispevke so prehitele počitnice, zato naj vsaj še v septembru ostane nekaj spominov na začetek poletja, na izlete in letovanja, kot tudi na minulo šolsko leto. Uspešno je bilo izvedenih in zaključenih kar nekaj investicij na občinski ravni, in sicer ureditev občinske stavbe, trg v naselju Grabe in kapelica v Obrežu, v urejanju pa je prav tako okolica Doma kulture Obrež in mrliške veže v Središču ob Dravi. Vsekakor velja omeniti tudi kar nekaj novih pridobitev in naložb podjetij v našem kraju, ki smo jih dobili v obdobju zadnjih treh mesecev. V Središču ob Dravi je bila zgrajena nova avtopralnica na bencinskem servisu Trstenjak, s. p., v prenovljeni podobi je svoja vrata ponovno odprla gostilna Veselko, v Šalovcih je bila predana svojemu namenu nova piščančja farma kmetije Sever, obrat Gosad, domačinom bolj poznan kot »Droga«, pa je izvedel veliko investicijo v nove skladiščne prostore ter posodobitev proizvodne linije. Oljarna Središče je predstavila novo bučno olje iz belic, s katerim se vrača k prvinskemu in izvirnemu okusu bučnega olja, kot se ga spominjajo od nekoč – še iz začetkov oljarstva…Vse navedene pridobitve prispevajo k razvoju storitvenih dejavnosti in kmetijstva v naši občini. V občini imamo veliko podjetnih posameznikov, ki s svojimi storitvami in ponudbo bogatijo naš kraj. Če bomo vsi redno koristili našo domačo ponudbo, bomo ugotovili, da imamo precej dejavnosti v naši občini, kvalitetne usluge, ponudba pa se venomer dopolnjuje in nadgrajuje. Pomembno je, da spodbujamo svoje domače okolje s tem, da cenimo delo in koristimo usluge svojih domačih podjetnikov, obrtnikov, nosilcev dopolnilnih dejavnosti in kmetij, saj bomo le na tak način ohranili njihov obstoj in nadaljnji razvoj.